MINI POCKET BIKE

wszystko o mini bike i skuterach

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

  • Index
  •  » Inne
  •  » Na jakim oleju jeździcie?

#1 2011-01-22 01:02:32

 magik

Administrator

Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 39
Punktów :   

Na jakim oleju jeździcie?

Siemka. Tak w ułatwieniu wyboru przyszłym posiadaczom skuterów prosił bym, żebyście napisali na jakim oleju jeździcie i opinie o nim. Ja jako pomysłodawca zacznę.

Ja mojego Peugeota jaki i mini bike i wcześniejsze moto z silnikiem 2t zalewałem olejem Motul 410 półsyntetyczny (zielony). Olej sprawuje się bardzo dobrze, świetnie chroni cylinder przed uszkodzenie przez swoje właściwości smarujące. Po za tym skuter na zimnym silniku nie kopci tak jak w przypadku innych olei i niema smrodu po odpaleniu zimnego silnika. Bardzo ładnie odparowuje i nie jest wypluwany przez tłumik (poprzedni właściciel lał jakieś tanie "g" i cały czas pluł). Olej bardzo dobrze miesza się z benzyną.

To chyba tyle na temat oleju jaki ja stosuje.
Zapraszam innych do opisania olei jakich stosujecie.

Pozdro

Offline

 

#2 2011-01-22 14:49:26

 jakub005

Moderator

5500171
Call me!
Skąd: Poznań/ Luboń
Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 50
Punktów :   
WWW

Re: Na jakim oleju jeździcie?

Ja od kiedy jestem posiadaczem skutera (zeszły sezon) używam oleju CASTROL POWER RACING 2T (syntetyk)- na razie nie mam do niego żadnych zastrzeżeń .
Głównie ten olej powstał do stosowania w silnikach wysokoobrotowych które osiągają dużą moc z małej pojemności.
Osobiście nie mam porównania z innymi olejami ponieważ od kiedy kupiłem skuter stosuje tylko ten. W śród znajomych słyszałem opinie pozytywne takie jak:

Plusy:
- dobrze chroni
- redukuje tarcie
- przedłuża żywotność podzespołów
- wysokiej jakości
- redukuje zużycie elementów

Minusy:
- drogi

Opis produktu:
W pełni syntetyczny olej do silników dwusuwowych zapewniający polepszone własności w zakresie reakcji silnika na otwarcie przepustnicy, jak również przyspieszenie.
Olej ten ulega szybszemu i czystszemu spalaniu niż innego typu oleje do dwusuwów.
Przeznaczony do wszystkich typów dwusuwowych silników motocyklowych konstrukcji tak japońskiej jak i europejskiej, zarówno do przygotowywania mieszanki (w proporcji 1:50 z paliwem) jak i do silników wyposażonych w układ wtrysku oleju.


Pozdrawiam jakub005

Offline

 

#3 2011-01-23 00:41:20

Wariatiq

Moderator

Zarejestrowany: 2010-12-19
Posty: 13
Punktów :   

Re: Na jakim oleju jeździcie?

A więc tak ja w swoim pockecie lalem niebieski polsyntetyk 2T husqvarny , potem orlenowski .
jestem zadowolony jednak musze przejsc na jakisc 2T polsyntetyk Racingowy
Pozdrawiam wariatiq

Offline

 
  • Index
  •  » Inne
  •  » Na jakim oleju jeździcie?

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs